In Deloraine the athletes gave their best with some good times and great efforts recorded.
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Following are the results for the March 4 meeting.
Boys
60-100m Hurdles: U9, H Sullivan 12.3 1, J Smith 2, T Leguis 3.
60m Hurdles: U6, C Webb 16.5 1, T Wade 2, T Bowman 3. U7, Z Gibson 13.9 1, D McHugh 2, L Davey 3. U8, D Gleeson 13.7 1. U10, L Mc Hugh 13.2 1, K Eastley 2, T Stone 3. U11, A Zegveld 11.2 1, L Sullivan 2, D Leguis 3. U12, Z Arnold 12.7 1.
80m Hurdles: U13, N Wade 14.8 1.
90m Hurdles: U14, N Eastley 19.3 1, C Smith 2.
200m Hurdles: U13, N Wade 31.0 1. U14, N Eastley 39.0 1, C Smith 2.
100 Metres: U6, C Webb 23.8 1, T Wade 2, T Bowman 3. U7, Z Gibson 22.8 1, D McHugh 2, L Davey 3. U8, D Gleeson 18.1 1. U9, H Sullivan 16.5 1, J Smith 2, T Leguis 3. U10, L McHugh 16.6 1, K Eastley 2, T Stone 3. U11, L Sullivan 15.2 1, A Zegveld 2, D Leguis 3. U12, Z Arnold 14.3 1, J Stone 2. U13, N Wade 13.9 1. U14, C Smith 16.3 1, N Eastley 2.
1500 Metres: U10, L Mc Hugh 5:29.6 (New Record) 1, K Eastley 2. U11, A Zegveld 5:45.1 1, L Sullivan 2, D Leguis 3. U12, Z Arnold 10:17.8 1, J Stone 2. U13, N Wade 10:14.8 1. U14, N Eastley 6:08.9 1.
Long Jump: U6, C Webb 1.85 1, T Bowman 2, T Wade 3. U7, D McHugh 2.38 1, Z Gibson 2, L Davey 3. U8, D Gleeson 3.10 1. U9, H Sullivan 3.22 1, J Smith 2, T Leguis 3. U10, L McHugh 3.44 1, K Eastley 2, T Stone 3. U14, N Eastley 4.13 1, C Smith 2.
High Jump: U12, Z Arnold 1.35 1, J Stone 2. U13, N Wade 1.40 1. U14, N Eastley 1.41 1, C Smith 2.
Triple Jump: U11, A Zegveld 8.73 1, L Sullivan 2, D Leguis 3.
Discus: U11, A Zegveld 22.40 1, L Sullivan 2, C Brown 3. U12, J Stone 30.51 1, Z Arnold 2. U13, N Wade 26.37 1.
Shot Put: U6, C Webb 2.89 1, T Bowman 2. U7, D Stone 5.25 1, Z Gibson 2, D McHugh 3. U14, N Eastley 6.71 1, C Smith 2.
Turbo Jav: U8, D Gleeson 11.87 1. U9, H Sullivan 11.94 1, T Leguis 2, J Smith 3. U10, K Eastley 17.47 1, L Mc Hugh 2, T Stone 3.
Girls
60m Hurdles: U6, Z Brown 17.0 1. U8, S Sherriff 14.8 1, H Zegveld 2, A Webb 3. U10, A Sherriff 14.4 1, A Gleeson 2, L Davey 3. U11, K Healer 12.1 1, S King 2, B Gibson 3. U12, O Gleeson 13.8 1.
60-100m Hurdles: U9, L Brown 13.5 1, A Murfet 2.
100 Metres: U6, Z Brown 23.6 1. U8, S Sherriff 19.1 1, H Zegveld 2, A Webb 3. U9, L Brown 18.2 1, A Murfet 2. U10, A Sherriff 17.3 1, A Gleeson 2, L Davey 3. U11, K Healer 16.7 1, S King 2, B Gibson 3. U12, O Gleeson 16.7 1. U13, M Sullivan 19.5 1.
1500 Metres: U10, A Sherriff 9:06.0 1, L Davey 2. U11, S King 6:45.4 1, B Gibson 2.
Long Jump: U6, Z Brown 1.73 1. U8, H Zegveld 2.39 1, A Webb 2. U9, A Murfet 2.92 1, L Brown 2. U10, A Sherriff 3.26 1, A Gleeson 2, L Davey 3.
High Jump: U12, O Gleeson 1.15 1.
Triple Jump: U11, K Healer 8.62 1, S King 2, B Gibson 3.
Discus: U11, K Healer 15.50 1, S King 2, B Gibson 3. U12, O Gleeson 18.10 1. U13, M Sullivan 13.02 1.
Shot Put: U6, Z Brown 1.94 1.
Turbo Jav: U8, H Zegveld 9.89 1, A Webb 2, S Sherriff 3. U9, A Murfet 17.81 1, L Brown 2. U10, A Sherriff 11.01 1, A Gleeson 2, L Davey .